Strona główna

Galeria

Odlewy ciała

Imprezy plenerowe

Kontakt

Anagama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                           

   Imprezy

 

     Jest to propozycja dla firm, instytucji,     oraz  grup zorganizowanych - idealny sposób    na oryginalne spotkania integracyjne.

     Imprezy "raku" organizujemy wspólnie        ze stowarzyszeniem Cu Forum, które ma w tej kwestii bardzo bogate doświadczenie.

     Zapraszamy do obejrzenia zdjęć    

     Impreza odbywa się na świeżym powietrzu, trwa jeden lub dwa dni. Pierwszym etapem jest budowa pieca oraz rozpalenie ognia. Uczestnicy spotkania tworzą własne prace w masie szamotowej lub szkliwią gotowe biskwity (już raz wypalone przedmioty z gliny). Następnie, gdy piec osiągnie odpowiednią temperaturę, prace są ładowane do komory i wypalane. Po odpowiednim czasie wyjmuje się wsad rozgrzany do czerwoności i - jeśli chcemy by nasze prace były pracami "raku" - umieszczany w atmosferze redukującej. To tak pokrótce…

     Całej techniki "raku" nie da się opisać w paru słowach. Musicie sami to przeżyć - bezpośredni kontakt z „żywym ogniem” i wypalanie w piecu "raku"  pozostaje na zawsze w pamięci uczestników takich imprez jako niezwykłe doznanie.

     Program spotkania może zawierać także budowę i wypały w innego typu piecach, rytualne parzenie herbaty, wypał dziegciu. Szczegółowy plan imprezy jest ustalany indywidualnie.

    

 

 

                        © HOMO FABER - wszelkie prawa zastrzeżone